Sklep
Nie masz konta? ZAŁÓŻ
tło

Czym jest pentakl?

Chcąc dobrze wytłumaczyć znaczenie słowa pentakl, w całości posłużymy się tekstami pochodzącymi ze źródeł zewnętrznych.

“Pentakl – płaski, przeważnie okrągły, przedmiot wykorzystywany w praktykach magicznych, na który naniesiono symbole ewokowanych sił. Zazwyczaj zrobiony jest z kitu albo wosku pszczelego, pergaminu, papieru lub metalu.”

Źródło: Wikipedia - Pentakl

“Biały Pentagram w okręgu (inaczej pentakl) uważany jest za amulet chroniący przed zgubnym wpływem magii oraz klątwami. Można go zauważyć na różnych talizmanach i amuletach oraz odnaleźć w wielu budowlach sakralnych, itp.”

Źródło: Wikipedia - Pentagram

“Pentakl ma dwie definicje. Pierwsza, to pentagram (pięcioramienna gwiazda), wpisana w okrąg. Jest jednak niezbyt aktualna - obraz pentagramu na planie koła tak silnie wrył się w świadomość nie tylko czarownic, ale i całego społeczeństwa, że przestano rozróżniać pentagram od pentaklu w ten sposób. Drugą, bardziej powszechną dziś definicją jest fizyczna, materialna forma symbolu, jakim jest pentagram.”

Źródło: Blog - Księga luster

“Ceremonialna magia korzysta z bardzo wielu różnych przedmiotów – do tego grona zaliczyć należy miedzy innymi pentakl. Jest to płaski przedmiot odznaczający się zazwyczaj okrągłym kształtem. Może być wykonany z rozmaitych materiałów, nie mniej jednak najczęściej są w użyciu takie jak między innymi pergamin, pszczeli wosk, metal oraz kit...”

“...Pentakl ma charakter symboliczny – oznacza ono bowiem ciało osoby zajmującej się magią.”

Źródło: Serwis - Wróżby i Magia

W podsumowaniu można napisać, że pentakl to magiczny amulet chroniący przed złem i niewątpliwie, taka definicja nam odpowiada.

©2011-2012 Trynet.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
WYDAWNICTWO PENTAKL JEST MARKĄ FIRMY TRYNET.PL.
O firmie Trynet.pl
Materiały zawarte w serwisie są objęte prawem autorskim.
Ich kopiowanie, powielanie bądź rozprowadzanie bez zgody Wydawnictwa jest zabronione.
O wydawnictwie Pentakl
Racial Wars: The Card Game